Subutay Han Altuntas

Professor Doctor
Prosthetics

Subutay Han Altuntas

Prof. Dr. Subutay Han ALTINTAŞ, ilk, orta ve lise öğrenimini Giresun’da tamamladı.

Eğitimine Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam ederek 2001 yılında mezun oldu.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ında doktora eğitimine başladı.

2005-2006 yılları arasında Erasmus programı çerçevesinde Finlandiya Oulu Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinde klinik gözlemci doktora öğrencisi olarak bulundu.

2007 yılında “Farklı Rezin Simanların Artık Monomer Salınımının İn Vitro Şartlarda İncelenmesi” konulu tez çalışmasını tamamladı.

Aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı.

2012 yılında RWTH Achen Üniversitesi tarafından verilen Lazer Kullanım Güvenliği sertifikasını almaya hak kazandı. 2012-2013 yılları arasında RWTH Achen Üniversitesi ve Achen Dental Lazer  Merkezi tarafından Diot ve Erbiyum Lazerler ile ilgili  mastership programını başarı ile tamamlayarak Diş Hekimliğinde Lazer Terapisi Sertifikasına sahip oldu.

2013 yılında Bilim Docenti unvanını aldı. 2013-2014 yılları arasında YÖK bursu ile Ohio State Üniversitesi, ABD’ de gözlemci ve araştırmacı öğretim üyesi olarak bulundu.

2019 yılında Profesör unvanını aldı. 2021 yılına kadar Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekmliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi AD’nda çalıştı.  2021-2022 yılları arasında İstanbul Kent Üniversitesi’nde görev yaptı.

2016 yılı itibariyle yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 42 bilimsel makalesi, çeşitli uluslararası kongrelerde alınmış sözlü sunum ve poster ödülleri bulunmaktadır.

SCI ve SCI- exp. kapsamındaki dergilerde 345 atıfı bulunmakta olup h index’i 10 dur.

Nişantaşı’nda yer alan kendi kliniğinde hastalarını görmektedir.  Ayrıca halen İstinye Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında Profesör öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. 

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Other Lecturers