Uğur Tokay

Dr.
Pedodontist

info@istdentalacademy.com

Eğitmenin Son Yazıları

Uğur Tokay

Dr. Uğur Tokay 1986 yılında Aksarayda doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Aksarayda tamamladı. 2004 yılında eğitime başladığı Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden 2010 yılında mezun oldu ve aynı yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalında doktora eğitimine başladı. 2014 yılında doktorasını tamamlayarak “bilim doktoru” ve “uzman diş hekimi” ünvanlarını almıştır.

2014—2019 arasında farklı özel kliniklerde konsültan uzman hekim olarak çalışmıştır. 2019 Eylül ayından itibaren Özel Premiumdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmaktadır.

Dr. Uğur Tokay CAD Academy, CEREC Doctors, Uluslararası Çocuk Diş hekimleri  Derneği (International Association of Pediatric Dentistry) ve Avrupa Çocuk Diş hekimleri Birliği (European Academy of Paediatric Dentistry) üyesidir. Ayrıca Dentsply Sirona firmasının CE Certified eğitmeni olarak eğitimler vermektedir.

Dr. Uğur Tokay’ın özel ilgi alanları çocuklar ve ergenlerde koruyucu, restoratif ve estetik tedaviler, rejeneratif endodonti, travmatik diş yaralanmaları ve dijital çocuk diş hekimliğidir.

Diğer Eğitmenler